על חתונה רפורמית

מידע ראשוני ותשובות לשאלות נפוצות

על חתונה רפורמית

התנועה הרפורמית מזמינה אתכם לבנות טקס משמעותי ואישי המבוסס על המסורת היהודית ועל שוויון מלא. אנחנו מזמינים אתכם לבחור רבה או רב שילוו אתכם לאורך כל הדרך ויעזרו לכם לבטא דרך המסורת את האהבה הייחודית שלכם. 

ריכזנו עבורכם את כל התשובות על השאלות הגדולות והקטנות שעשויות לעלות בבחירה בחתונה רפורמית. יש לכם שאלות? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ונחזור אליכם!

מסגרת הנישואין של התנועה הרפורמית בישראל

רבני ורבות התנועה מציעים לזוג הצעיר תהליך הכנה משמעותי ואישי. בני הזוג מוזמנים להיפגש עם עורך / עורכת הטקס מספר פעמים לפני החתונה לטובת היכרות, לימוד משותף ועיצוב הטקס.

מסגרת הנישואין של התנועה הרפורמית כוללת את המרכיבים הבאים:

  1. ליווי הזוג לכל אורך התהליך.
  2. לימוד משותף על מבנה הטקס המסורתי ועל מסורות מתחדשות שניתן לשלב בו
  3. עיצוב הטקס על כל שלביו יחד עם בני הזוג
  4. הנחיה של טקס החופה
  5. ייעוץ משפטי ראשוני לבני זוג המעוניינים בכך על ידי היועצים המשפטיים של התנועה
  6. הנפקת תעודת חופה וזוגיות

עלות

עלות חופה וקידושין יקבע על ידי הרב/ה המחתן/ת ומתחילה בעלות של 1,500 ש״ח + נסיעות

מי ומתי

רבני התנועה הרפורמית בישראל עורכים טקסי חופה וקידושין רק לשני בני זוג יהודים (על פי רישומם במרשם האוכלוסין). בני זוג שאינם יהודים ואשר רוצים בכך, מוזמנים להליך גיור מזמין, ליברלי ומאיר פנים. מסלול מיוחד מוצע למתגיירים מזרע ישראל (אב יהודי או סב יהודי).

רבות ורבני התנועה הרפורמית עורכים טקסי חופה במהלך רוב ימות השנה, לרבות בימי ספירת העומר ובמהלך חול המועד. טקסי החופה אינם נערכים במהלך יום השבת וימים טובים, בימי צום ותענית, בימי הזיכרון הממלכתיים ובתשעת הימים הראשונים של חודש אב. בכל מקרה של ספק הנכם מוזמנים להתייעץ עמנו.

תעודת חופה וזוגיות של התנועה הרפורמית בישראל

בני זוג הנישאים באמצעות התנועה הרפורמית ומועצת הרבנים המתקדמים יקבלו לאחר טקס החופה והקידושין ולאחר החתימה על שטר ההצהרה וההתחייבות "תעודת חופה וזוגיות". התעודה תשלח באמצעות דואר ישראל לבני הזוג על ידי מרכז טקסי מעגל החיים של התנועה הרפורמית, ללא עלות נוספת.

על פי הפסיקה של בתי המשפט לענייני משפחה תעודה זו מהווה ראיה לקיומו של קשר זוגי ולכוונה לנהל משק בית משותף. במובן זה מסייעת התעודה לבני זוג אשר בחרו במעמד המשפטי של ידועים בציבור (להבדיל מבני זוג שעגנו את מעמדם כזוג נשוי באמצעות נישואין בחו"ל) להוכיח מעמד זה בפני רשויות ציבור ושלטון.

המלצה שלנו  – עריכת הסכם ממון / הסכם לחיים משותפים

התנועה הרפורמית בישראל מייחסת חשיבות רבה לעריכתם של הסכמי ממון והסכמים לחיים משותפים לפני החתונה. אנו מזמינים את הזוגות הנישאים באמצעות התנועה להתייעץ ולערוך הסכם בעזרת הלשכות המשפטיות שלנו. עריכת ההסכם באמצעות לשכות אלו נעשית בעלות של 2000 ₪, עלות נמוכה לאין שיעור משר עריכת ההסכם בעזרת עורך דין מן השוק הפרטי, וזאת מתוך אמונה גדולה בחשיבות הסכמים אלו למערכת יחסים הגונה ויציבה. הייעוץ לקראת ההסכם הינו בעלות של 300 ש"ח אשר יקוזזו מסכום החתימה על ההסכם במידה ותחליטו לחתום עליו.

פרטי הקשר עם הלשכות המשפטיות:

תל אביב: 03-6958218; דוא"ל: [email protected] | ירושלים: 02-6203211; דוא"ל: [email protected]

דילוג לתוכן